sposoby na zaburzenia erekcji

Erekcja jest stanem, w którym krew napływa do członka, zwiększając jego rozmiary oraz czyniąc go twardym i sztywnym, co umożliwia odbycie stosunku seksualnego. Coraz powszechniejszym problemem, zarówno wśród młodszych, jak i starszych mężczyzn, budzącym ich ogromną frustrację, jest niemożność osiągnięcia wzwodu lub dłuższego jego utrzymania. Na szczęście nie jest to stan nieodwracalny – z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są sposoby na osiągnięcie wzwodu i poprawę życia seksualnego. 

Jakie są możliwe przyczyny problemów z erekcją?

Brak erekcji w dalszym ciągu stanowi duże tabu; mężczyźni doświadczający zaburzeń wzwodu często odczuwają z ich powodu zażenowanie i rozgoryczenie. Badania wskazują, że szansa na doświadczenie problemów ze wzwodem wzrasta po 40 roku życia (dotyczą one ok. 50% mężczyzn); jednocześnie coraz częściej można zaobserwować, że także i młodsi Panowie mierzą się z zaburzeniami erekcji. Przyczyn, dla których owe problemy występują, może być bardzo wiele i dotyczą zarówno czynników fizycznych, jak i psychicznych. Spośród przyczyn fizycznych można wymienić m.in.:

 • przyjmowanie niektórych leków; 
 • palenie papierosów;
 • nadużywanie środków odurzających (w tym alkoholu);
 • niektóre choroby o podłożu neurologicznym;
 • uszkodzenie członka;
 • nadciśnienie;
 • cukrzycę.

W przypadku psychicznych przyczyn zaburzeń erekcji najczęściej wymienia się: 

 • chroniczny stres;
 • przemęczenie;
 • kompleksy;
 • negatywne skojarzenia z partnerką lub daną sytuacją;
 • lęk przed niemożnością zaspokojenia partnerki.

Powyżej przedstawione stanowią jedynie przykład tego, jakie przyczyny powodują zaburzenia wzwodu. Każdy przypadek jest inny, a poszczególne elementy mogą na siebie nachodzić. Na szczęście w większości sytuacji pojawiające się problemy z erekcją są w pełni odwracalne i można im łatwo zaradzić.

Ile trwa wzwód i czy można go wydłużyć?

Wiele osób zastanawia się, ile czasu erekcja utrzymuje się, zanim członek powróci do stanu spoczynku. Odpowiedź może się różnić w poszczególnych przypadkach, gdyż zależy to do wielu czynników, do których należy stan podniecenia, okoliczności stosunku i sposób, w jaki się odbywa. Wskazuje się jednak, że przeciętnie wzwód utrzymuje od 7 do 15 minut. W niektórych przypadkach zdarza się oczywiście, że czas ów się skraca: przedwczesny wytrysk, zbyt duże podniecenie a czasami samoistne przejście członka w stan spoczynku nie przynoszą satysfakcji żadnej ze stron.

Jak wydłużyć wzwód i czy jest to w ogóle możliwe? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca. Przede wszystkim pamiętajmy, że chwilowy zanik erekcji nie musi oznaczać poważniejszych problemów. W sytuacji intymnej ważne jest zachowanie spokoju, pozytywnej atmosfery oraz danie sobie odpowiedniej ilości czasu i pozytywnych bodźców, które, przynosząc przyjemność, spowodują także powrócenie do stanu erekcji.

Jeśli jednak utrzymanie dłuższej erekcji, niezależnie od sytuacji, wciąż sprawia problemy, być może powinniśmy zwrócić się w kierunku zmiany trybu życia. Wprowadzenie drobnych zmian może okazać się w tej sytuacji zbawienne; jeśli jednakże zależy nam na natychmiastowych efektach, dobrym pomysłem może być zakup tabletek na potencję. O ich działaniu na wywołanie i utrzymanie wzwodu można przeczytać poniżej.

Jak wywołać wzwód?

Zatroszczenie się o komfort zarówno psychiczny, jak i fizyczny stanowią niezbędne elementy dla uzyskania trwałego wzwodu i satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Zdarzają się jednak schorzenia, w których przypadku uzyskanie wzwodu jest trudniejsze, a leczenie i wprowadzanie powolnych ulepszeń do trybu życia trwa bardzo długo i nie przynosi rezultatów tak szybko, jakbyśmy sobie tego życzyli. Wówczas rozwiązaniem mogą okazać się leki wspomagające erekcję. Większość środków dostępnych na polskim rynku posiada ten sam składnik aktywny, sildenafil, stosowany właśnie w przypadku zaburzeń wzwodu. Hamuje on bowiem powstawanie enzymu zwanego fosfodiesterazyną, który odpowiada m.in. za kłopoty z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Leki zawierające w składzie sildenafil uaktywniają się po około 30 minutach od przyjęcia i utrzymują się w organizmie do 4 godzin – jednakże wzwód powstaje dopiero w wyniku podniecenia seksualnego, nie trzeba zatem martwić się o samoistną erekcję.

Jak wzmocnić wzwód? Sposoby na poprawę erekcji

Samo zesztywnienie członka to jeszcze nie wszystko – wielu mężczyzn pragnie bowiem, aby ich erekcja była mocniejsza.

Jak kontrolować wzwód? Prócz wymienionego wcześniej przyjmowania leków zawierających w składzie sildenafil, który może spowodować poprawę erekcji, istnieją też inne sposoby. Wielu specjalistów zaleca trening mięśni Kegla. Są to mięśnie dna miednicy, których wzmacnianie pozwala mężczyznom na większą kontrolę erekcji. Ćwiczenia polegają na zaciskaniu mięśni krocza na 10-15 sekund. Wystarczą 3 serie, po kilkanaście powtórzeń, wykonywane 3 razy dziennie, aby po niedługim czasie zauważyć pierwsze efekty. Niektórzy Panowie, chcąc wzmocnić erekcję i mieć nad nią większą kontrolę, decydują się na zakup pierścienia erekcyjnego, który nie tylko utrzyma erekcję, ale i wzmocni doznania partnerki. 

Co jeść na lepszy wzwód? Kilka podstawowych składników na lepszą erekcję

Pojawienie się erekcji oraz jej długość często zależy od sposobu żywienia. Odpowiednio skomponowana dieta sprzyja bowiem produkcji hormonu testosteronu, a ten ma niebagatelny wpływ na jakość wzwodu. Mężczyźni doświadczający problemów z erekcją powinni przyjmować produkty zawierające

 • cynk (owoce morza, otręby, orzechy, pieczywo pełnoziarniste);
 • selen (brązowy ryż, chude mięso);
 • witaminę E (migdały, tłuste ryby);
 • kwasy omega-3 (olej lniany, ryby);
 • aminokwas zwany argininą (drób, ryby).

Oczywiście w diecie nie powinno także zabraknąć sporych ilości owoców i warzyw, będących bogatym źródłem mikroelementów i witamin, niezbędnych do utrzymania zdrowego trybu życia. Do przykładowych warzyw należą marchew, seler, szparagi oraz szpinak, natomiast z owoców szczególnie polecane są granaty i winogrona.  Większość ziół i przypraw takich jak kurkuma, imbir, bazylia, cynamon, kardamon, ziele angielskie czy czarny pieprz również wspomagają osiągnięcie trwałej erekcji. Układając jadłospis, powinniśmy także skupić się na ograniczeniu w diecie niektórych składników mogących przyczyniać się do problemów ze wzwodem. Należą do nich cukry proste, nadmiar soli i kwasy tłuszczowe typu trans (znajdziemy je m.in. w tłustych frytkach, niektórych ciastkach czy margarynie). Zaburzeniom erekcji sprzyja także nadużywanie alkoholu i dieta oparta na produktach typu fast food. Ich ograniczenie z pewnością przysłuży się nie tylko erekcji, ale i naszemu ogólnemu zdrowiu.

 Podsumowując, zaburzenia erekcji mogą wynikać z bardzo różnorodnych czynników. Niezależnie od tego, jaka jest ich przyczyna, brak wzwodu może prowadzić do znacznego obniżenia nastroju. Chcąc wywołać wzwód i mieć nad nim większą kontrolę, warto wprowadzić w życie kilka zmian, które prócz wzmocnienia erekcji, przyniosą wiele dobroczynnych skutków dla naszego ogólnego zdrowia. Szukając wsparcia w lekach warto upewnić się, że kupowany przez nas środek pochodzi z pewnego sklepu, cieszącego się nieposzlakowaną opinią. Do polecanych miejsc należy Kamagranajtaniej.pl, które prócz godnego zaufania personelu oferuje leki wysokiej jakości i w pełni bezpieczne dla zdrowia.