Naukowcy szacują, że nawet 80% mężczyzn po 40 roku życia cierpi na problemy z erekcją. Z pewnością nie są one spowodowane wiekiem, także zastanówmy się w tym artykule skąd mogą brać się takie problemy.

Przyczyn można się doszukiwać zarówno w psychice jak i w naszym ciele. Krążą jednak opinie, że impotencja jest chorobą cywilizacyjną, a coraz więcej mężczyzn skarży się na problemy z erekcją.

Co jest dla niektórych oczywiste, dla reszty ludzi to niedopuszczalna informacja. Mężczyznom nie mieści się w głowach, że wprowadzając zdrowy tryb życia możemy wyleczyć się z różnych chorób i dolegliwości w tym właśnie z impotencji.

Społeczeństwo bardzo się rozleniwiło, wręcz jest ogłupione i myśli, że sygnały które daje nam nasze ciało, że coś jest nie w porządku można zaleczyć tabletkami.

Impotencja to schorzenie które polega na tym, że nie jesteśmy zdolni do odbycia pełnego stosunku seksualnego. Bardzo wielu mężczyzn ten problem dotyka, frustruje ich i wprawia w uczucie wstydu. Impotencja wpływa znacząco u mężczyzn na obniżenie pewności siebie, kryzysy w związku oraz czasami też jego rozpad.

Są dwa główne czynniki które powodują impotencję. Mówiąc prostym językiem: to co wpływa na nas z zewnątrz i to co siedzi w naszych głowach, czyli psychika.

Zewnętrzne czynniki to między innymi: stres, alkohol, narkotyki, złe odżywianie, brak ruchu, przemęczenie. Na większość mężczyzn wyłączenie z życia szkodliwych substancji, zdrowa dieta i ruch zastępują całkowicie tabletki i pomagają w walce z impotencją, wprowadzają w lepszy stan ogólny naszego organizmu. Wielu mężczyzn, być może również Ty, nie dopuszcza jednak do siebie informacji, że to właśnie te elementy mogą być przyczyną, braku erekcji. Im starszy jesteś tym trudniej będzie Ci odkręcić tą sytuację. Odpowiedz sobie, przez ile lat zatruwałeś swój organizm, nawet jak teraz chciałbyś wszystko zmienić, będziesz potrzebować do tego proporcjonalnej ilości czasu.

Jeżeli chodzi o wiek, to jest on powodem impotencji w mniej niż 10% przypadków wszystkich osób które dotyka te schorzenie.

Druga grupa czynników – wewnętrzna to nasza psychika. Do niej zaliczają się: stany lękowe, zahamowania na tle seksualnym, wrodzona nieśmiałość, niepewność, głębokie kompleksy.

Problem dotyka jednak w większości młodych mężczyzn którzy dopiero co przeszli okres dojrzewania.

Jak widać lekiem nie jest w obu przypadkach tabletka, a to jaki tryb życia prowadzimy.

This article has 1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *