jak zwiekszyc potencje

Większość mężczyzn w każdym wieku zdradza, że potencja jest dla nich bardzo ważna. Strefa seksualna gra przecież istotną rolę w życiu każdego z nas. Dlatego poruszając temat stymulowania potencji, w pierwszej kolejności warto odpowiedzieć na pytanie co to jest potencja. Otóż potencja definiowana jest jako zdolność do przeżywania reakcji seksualnych (pobudzenia i podniecenia). Oznacza to, że potencja jest wyrazem sprawności seksualnej, niezbędnej do prowadzenia życia intymnego z partnerem, bądź partnerką.

Potencja – jak zwiększyć intymną energię?

Na zdrowie seksualne składa się wiele aspektów. Począwszy od zdrowej diety, przez aktywność fizyczną, aż po ogólny stan zdrowia. Zwiększenie potencji jest możliwe poprzez harmonizację procesów zachodzących w ciele, czemu służy zdrowy tryb życia. Aktywność fizyczna, nawet najmniejsza lecz regularna, doskonale wpływa na ukrwienie organizmu. Niezwykle istotny okazuje się także dobór zbilansowanej diety i zmiana codziennych nawyków. Właściwe odżywianie organizmu ma realny wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne oraz seksualne. Potencję możemy również stymulować za pomocą sprawdzonych środków farmakologicznych, sprawdź na Kamagranajtaniej.pl

Problemy z potencją są częstym problemem mężczyzn, jednak dotykają również kobiet. Powodem tego jest oczywiście spadek libido. Potencja u kobiet odgrywa tak samo ważną rolę w życiu seksualnym, jak w przypadku mężczyzn. Zwiększenie potencji jest możliwe we własnym zakresie – dobór odpowiednich składników odżywczych, ćwiczenia wspomagające pracę serca i ukrwienie organizmu, a także w formie terapii farmakologicznej, pod kontrolą lekarza.

Wpływ diety na potencję – FAKTY I MITY

Wartościowa dieta, podobnie jak inne zdrowe nawyki, pozwala nam zachować dobrą formę – zarówno w przestrzeni psychicznej, jak i w aspekcie fizycznym. Dlatego też nie powinno być zaskoczeniem, że dieta ma ogromny wpływ także na zdrowie seksualne. To, co jemy, nasyca nasz żołądek, a następnie każdą komórkę organizmu. Dostarczanie odpowiedniej ilości składników odżywczych, mikroelementów i witamin jest więc niezbędne, aby cieszyć się wzmożoną potencją. Mimo to, wciąż istnieje wiele sprzecznych informacji, tzw. faktów i mitów, odnośnie wpływu poszczególnych produktów na kształtowanie potencji. Rzetelne porównanie zamieściliśmy poniżej.

  • Kawa, a potencja – Zawarta w kawie kofeina działa pobudzająco, co relatywnie przekłada się na poprawę ciśnienia tętniczego krwi i utrzymanie wzwodu. Badania wykazują jednak, że spożycie kawy nie powinno być większe niż 2-3 filiżanki dziennie. Inaczej efekt może być zupełnie odwrotny, powodując problemy z erekcją. Zaleca się więc spożycie w odpowiednich ilościach, zarówno w przypadku osób, które borykają się z problemem braku potencji, jak również profilaktycznie – w trosce o zdrowie seksualne.
  • Jajka, a potencja – Spożywanie jaj przez mężczyznę wpływa pozytywnie na potencję. Szczególnie warte uwagi okazują się być jaja przepiórcze, bogate w fosfor, białko oraz witaminy B, D i E. Ten naturalny skład stanowi prawdziwą bombę odżywczą dla gruczołu prostaty, który odpowiada za zdrowie seksualne mężczyzny. Jaja przepiórcze poprawiają krążenie krwi i wzmacniają mięsień sercowy. To natomiast przyczynia się do wzrostu libido – w każdym wieku. Co więcej, to naturalny substytut preparatów na potencję.
  • Alkohol, a potencja – Alkohol jest używką, która powoduje wyniszczenie wielu narządów, szczególnie jeśli jest spożywana bez umiaru. Badania środowiskowe wykazują, że od 50 do 85% osób uzależnionych od alkoholu, ma problemy z erekcją. Niemniej okazje się, że nawet okazjonalne spożywanie alkoholu może mieć destrukcyjny wpływ na zdrowie seksualne. Efekty bowiem stają się widoczne po latach – obniżenie lub zanik popędu seksualnego oraz problemy z utrzymaniem wzwodu. Obecnie nie istnieją żadne badania naukowe, które potwierdzałyby nieszkodliwy wpływ alkoholu na potencję.
  • Marihuana, a potencja – W przypadku długotrwałego zażywania marihuany o wysokiej zawartości THC, mogą pojawić się problemy ze wzwodem. Badania przeprowadzone przez Missouri Clinical i Biochemical Laboratory, uwidoczniły wpływ konopii indyjskich na produkcję testosteronu. Konopie o przeważającej zawartości THC, relatywnie zmniejszą produkcję tego hormonu, wpływając negatywnie na funkcje seksualne. Niemniej, efekt jest doraźny i powinien ustąpić niedługo po odstawieniu. Sytuacja ma się całkiem inaczej w przypadku konopii leczniczych, które nie stymulują produkcji testosteronu.

Wpływ chorób na potencję – FAKTY I MITY

Podobnie jak w przypadku diety, niezwykle istotną rolę w utrzymaniu potencji odgrywa ogólny stan zdrowia. Co za tym idzie, choroby – szczególnie przewlekłe – mogą nieść za sobą konsekwencje również w sferze seksualnej. Najczęstsze pytania odnośnie związku chorób i zdrowia seksualnego, dotyczą cukrzycy, nadciśnienia, a także operacji usunięcia jądra. Starannie zebraliśmy najważniejsze informacje, które rozwieją wasze wątpliwości. Należy również pamiętać o tym, że regularne zażywanie leków może być przyczyną zmniejszenia płodności oraz problemów z potencją. Do takich środków należą zarówno silne antydepresanty, jak i leki przeciwzapalne (np. ibuprofen, naproksen) czy też przewlekłe terapie farmakologiczne.

  • Cukrzyca, a potencja – Najczęstszym powikłaniem w przypadku cukrzycy są problemy z erekcją, na które skarży się aż 90% diabetyków (źródło: Leszek Czupryniak, Zaburzenia erekcji w cukrzycy). Leczenie impotencji u cukrzyka jest o tyle skomplikowanym procesem, że obecnie nie istnieje lek o stuprocentowym działaniu. Niemniej lekarze zalecają leczenie impotencji (doraźne lub w formie terapii farmakologicznej), leczenie cukrzycy poprzez kontrolowanie glikemii, bądź też leczenie innych, współistniejących schorzeń (np. nadciśnienia).
  • Leki na nadciśnienie, a potencja – Istnieje wiele przyczyn zaburzenia erekcji. Najważniejszymi z nich są: nieprawidłowa dieta, brak aktywności fizycznej lub ogólny zły stan zdrowia. W przypadku chorób pozostaje pytanie, czy powodem impotencji jest samo schorzenie czy też przyjmowane leki. Nadciśnienie przyczynia się do problemów z potencją, jednak w ujęciu bezpośrednim, powodem braku erekcji jest wysoki poziom cholesterolu. Wpływa on negatywnie na przepływ krwi w naczynkach, co znacznie utrudnia uzyskanie wzwodu.
  • Usunięcie jądra, a potencja – Opinie specjalistów w zakresie medycyny wykazują jednoznacznie, że usunięcie jądra nie ma negatywnego wpływu na potencję. Co więcej, zabieg ten nie stanowi bariery w osiąganiu erekcji. Oczywiście nie jest możliwe stuprocentowe określenie skutków, ponieważ każdy pacjent wymaga indywidualnego podejścia. W przypadku powikłań, następstwa mogą być różnorakie. Dlatego ważne jest, aby konsultować stan zdrowia z lekarzem prowadzącym.
cukrzyca a potencja

Podsumowanie

Problemy z potencją dotykają dużej części społeczeństwa, szczególnie osób preferujących niezdrowy tryb życia oraz przewlekle chorych. Chcą zachować odpowiednią kondycję w życiu seksualnym, należy profilaktycznie dbać o zdrowie za pomocą codziennych, zdrowych nawyków. Niezwykle ważny jest dobór diety w połączeniu z aktywnością, a przy tym regularność i samodyscyplina. Co więcej, aktywny tryb życia wpływa pozytywnie na stan emocjonalny, który także ma znaczący wpływ na jakość życia seksualnego oraz potencję.